strona  główna 

 

 
 

wiadomości / nowe domeny


W połowie listopada komisja zajmująca się nadzorem nad nazewnictwem w internecie (ICANN) zaakceptowała siedem nowych rozszerzeń - domen: .biz - dla przedsiębiorstw, .coop - dla spółek, .info - strony informacyjne, .pro - strony profesjonalistów, .aero - przedsiębiorstwa turystyczne, lotnicze, .name - strony prywatne, .museum - muzea. 

Komisja wybrała je z dziesiątków propozycji zgłoszonych przez 47 organizacji. 

Nie zgodzono się natomiast na przyjęcie takich rozszerzeń, jak ".kids" (dla stron adresowanych dla dzieci), ".school" ( dla serwisów edukacyjnych) , ".sex" lub ".xxx" (tylko dla dorosłych) oraz ".web" i ".tel" (dla firm telekomunikacyjnych). 


Obowiązująca do teraz lista domen nie była poszerzana od końca lat osiemdziesiątych. Poza sufiksami państwowymi, jak .pl czy .de, można było zarejestrować nazwy stron internetowych z siedmioma występującymi na całym świecie rozszerzeniami: ".com", ".gov", ".org", ".net", ".edu", ".int", ".mil".

Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy firmy i osoby prywatne będą mogły rejestrować nowe domeny. Mike Roberts, prezes ICANN, stwierdził, że musi upłynąć trochę czasu, ponieważ "jest to operacja nie mająca precedensu w ostatniej dekadzie". Dodał też, że teraz wszystko zależy od firm, które będą kontrolowały sprzedaż i zarządzanie nowymi domenami. Powołując się na rozmowy z ich przedstawicielami, M. Robersts stwierdził, że zajmie to im 3-9 miesięcy.

ICANN - Internet Corporation for Assigned Names and Numbers / www.icann.org

powrót>>>

 

 

        pomoc - online tel. 0601-777-970      e-mail: help@names.pl

 
7 sekretów - oferta names.pl - domeny co&jak - rejestracja domeny - cennikkontakt - pomoc on-line  - promocje stron www - wiadomości - linki
Copyright 2000 WJX marketing.
biuro@names.pl